Jdi na obsah Jdi na menu
 


Doba

9. 8. 2007

Doba

fotka koněotec: 2405 Feuersturm
matka: Doňa
pohlavi: klisna
plemeno: anglický plnokrevník
majitel: Veronika Karlová
datum narození: 1989

Jmenuji se Doba. Chtěla jsem pracovat u Dálniční policie, neboť moje tempo je rychlé a zběsilé, ale neprošla jsem testy – asi proto, že vidím jen na jedno oko (ale mně osobně to vůbec v ničem nevadí) :-) Svým anglickým plnokrevným rodičům jsem se narodila 1.3.1989, ale můj věk by mi nikdo nehádal. Jsem aktivní koňský důchodce – mezi mé oblíbené záliby patří svižnější pohyb. Ale dokážu i kvalitně relaxovat – preferuji bahenní lázně, ale nepohrdnu ani soláriem (na zádech). Mimo jiné jsem velmi zábavná a atraktivní tmavá hnědka, pyšná na své čtyři bílé nohy a lysinku, v koňském kolektivu nemálo oblíbená – to, že mám pět dětí a každé s jiným otcem zde raději podrobněji rozebírat nebudu. I když na to moje postava nevypadá, nejsem zastánkyní zdravé výživy ani žádné diety – nejraději pojídám lékorky, a to i v pozdních večerních hodinách.

Během mého již poměrně dlouhého života se mi toho hodně přihodilo, ne vždy se ke mně lidé chovali hezky, ale já na ně nezanevřela. Věřím, že teď jsem na místě, kde mě mají rádi, a já to dokážu ocenit.

Dobička se narodila 1.3.1989 v TJ Start Uherský ostroh u pana Pšurného. Její maminkou je klisna Doňa po hřebci Veronal a tatínkem 2405 Feuersturm.

Doňa se stejně jako Doba žádných dostihů nezúčastnila. Její jediné plnokrevné hříbě je Doba, protože poté Doňa působila v teplokrevném chovu, kde dala hřebce Dante a Dalas a klisnu Doňa Carmelita. V chovu byla od roku 1991 včetně do roku 2003 včetně. Její poslední hříbě se narodilo v roce 2002 a to již zmiňovaná Doňa Carmelita (po hřebci Mineral).

Doba byla v nejdřív v dostihovém tréninku u pana Chaloupky v Tachlovicích, ale nezúčastnila se jediného dostihu. Jak se Terka dozvěděla od Doby bývalé majitelky, bylo to proto, že před startem vletěla do mantinelu a pak to vzdali. Kvůli své temperamentní povaze pak rychle střídala majitele. Dostala se nejdříve k panu Balcarovi, kde byla i barovaná, a strachu z překážek se už nezbavila. Pak se dostala do chovu do stáje Tarpan k panu Hrnčiarovi a dala zde dvě kobylky. Zde to dotáhla na parkury stupně L a zůstala tady do 31.1.1997. Pak si ji mnoho jezdců zkoušelo, protože byla moc krásná, šikovná, ale trochu blázen. Byla ustájená v Praze Suchdole a po 4 měsících se dostala k Blance Ledvinkové, která ji měla ustájenou na Zadní Kopanině a jeden čas i na Zmrzlíku. Skákala s ní hobby parkury do metru. Dobička se dále dostala např. do Čakoviček, kde se snažili z ní udělat sportovního koně, ale moc se to nepodařilo.

Od 4.10.2001 v jez­deckém oddíle na Zmrzlíku. Dobička se ještě možná dočká svého posledního hříběte, ale jisté je, že už zůstane u své současné majitelky Veroniky Karlové.

Dobička měla první hříbátko v roce 1993 a byl to hřebeček Quincy, který se narodil 15.5 po otci 142 Quoniam II – 201. Quincy se věnuje distančním dostihům. Druhým Dobiným potomkem je klisna Dellys-T. Narodila se 21.8.1995 a jejím otcem je hřebec Sioux de Baugy. Stejně jako Debie-T pochází ze stáje Tarpan z Odoleny Vody (proto mají na konci svého jména T :-)). Dellys-T se účastní parkurů a soutěží military, ze kterých si odskakuje k mateřským povinnostem. Třetí hříbátko byla klisnička Debie-T, která se narodila 19.8.1996 po otci Voltaire. Věnuje se parkurům a rodičovství, chvíli taky bydlela na Zmrzlíku.